AKADEMİK KADROMUZ

Prof. Dr. Yaşar ÖZBAY

01.01.1966 yılında Samsun’un Terme ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Terme’de tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programından 1986 yılında mezun oldu. 1987 yılında aynı bölümde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Ocak 1988 yılında lisans üstü eğitim yapmak üzere Amerika Birleşik Devletlerin’de görevlendirildi. 1990 yılında Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Psikoloji alanlarında yüksek lisansını, 1993 yılında Danışmanlık Psikolojisinde Uluslar arası Öğrencilerin Kültürlenme stresi, afektif yaşantıları ve başaçıkma davranışları adlı tez çalışması ile doktorasını tamamladı. 1993 yılında Türkiye’ye döndü ve yardımcı doçent olarak göreve başladı. 1997 yılında Doçent ünvanı aldı. 1996-2004 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesinde Bölüm Başkan yardımcılığı, Dekan yardımcığı, Bölüm Başkanlığı ve Fakülte Kurulu Üyeliği gibi görevler sürdürdü. Şubat 2004 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesinde Profesörlük kadrosuna atandı. 2014 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde çalışmaya başlayan Dr. Özbay şu anda aynı Üniversitede Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalında öğretim üyesi ve rektör yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Prof. Dr. Özbay, ulusal ve uluslar arası düzeyde stres yönetimi, ana-baba eğitimi, iletişim, aile danışmanlığı eğitimi, empati eğitimi gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir. Gelişim ve Öğrenme Psikolojisi, Eğitim Psikolojisi ve Rehberlik ve Psikolojik Danışma, Psikolojik Danışmada Güncel Yaklaşımlar, Pozitif Psikoloji adlı kitaplarının yanında, ulusal ve uluslar arası düzeyde 100’den fazla araştırması mevcuttur. Dr. Özbay, Ulusal ve Uluslararası ölçekte TÜBİTAK, DPT, BAP, MEB, ASPB projelerinin yanında Dünya Bankası projelerinde de proje yürütücülüğü yapmıştır

Evli ve iki çocuk babası olup, Almanca ve İngilizce bilmektedir.


Prof. Dr. Şener BÜYÜKÖZTÜRK

1958 yılında Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde doğdu. 1996 yılında Ankara Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Planlaması / Eğitim İstatistiği ve Araştırma Bilim Dalı Doktora programını tamamladı. 2005 yılında “Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme” alanında doçent unvanını aldı. 2010 yılında profesör oldu.

1986 -1991 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığında şef ve eğitim uzmanı; Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim İstatistiği ve Araştırma Anabilim Dalında 1991 -1999 yıllarında araştırma görevlisi, 1999-2004 yılları arasında Yardımcı Doçent olarak çalıştı. 1999-2002 tarihleri arasında aynı üniversitede Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezinde müdür yardımcılığı görevinde bulundu. 1997 yılında alandaki gelişmeleri izlemek amacıyla altı ay süre ile Amerika Birleşik Devletleri-Austin/TEXAS’da bulundu.

2004-2010 yılları arasında Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde çalıştı. Aynı Fakültede 2010 yılında Dekan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2010 Kasım – 2015 Ocak arasında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesinde Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. 2015 Şubat ayında Hasan Kalyoncu Üniversitesinde çalışmaya başladı. Halen aynı fakültenin dekanı olarak görev yapmaktadır.

Alanıyla ilgili beş kitabı, uluslar arası kitap bölümü ve 100’e yakın bilimsel çalışması bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası pek çok projede yönetici, koordinatörlük ve araştırmacı olarak görev yaptı.


KURUMSAL KADROMUZ

Kurucu Müdür
Ali BÖRKLÜ

İnönü üniversitesi fen fakültesi fizik öğretmenlik lisansını 1987 yılında tamamladıktan sonra, sakarya anadolu lisesinde öğretmenliğe başladı.

Çeşitli illerde anadolu lisesi ve fen liselerinde 25 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra 2016 yılında emekli olmuştur.

Kurumumuzda kurucu müdür olarak görevine devam etmektedir.


PSİKOLOG DANIŞMANLARIMIZ

Uzman Klinik Psikolog
Bilal TÜRKMENOĞLU

İstanbul Arel Üniversitesinde Psikoloji eğitiminin ardından Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bu eğitimler devam ederken bir yandan da Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Nöropsikoloji Kliniğinde Prof. Dr. Öget Öktem Tanör kontrolünde staj eğitimini tamamladı ve nöropsikolojik testlerin uygulamaları ve yorumlanmaları konusunda bilgilerini asıl kaynağından aldı. Nöropsikoloji eğitiminin ardından Cinsel Terapi eğitimi alan Bilal Türkmenoğlu aile ve çift terapisi, yetişkin terapisi ve çocuk-ergen terapisi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Ağırlıklı olarak çalışma alanları;

 • Depresyon
 • Anksiyete
 • Kayıp sonrası yas süreci
 • İlişki problemleri
 • Yetişkin Psikoterapisi
 • Ergen Psikoterapisi
 • Aile ve Çift Terapisi
 • Cinsel Terapi (vajinismus, erken boşalma, cinsel isteksizlik)
 • Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu
 • Çocuklarda Davranış Problemleri
 • Çocukta Sorumluluk ve Özgüven Kazandırma
 • Davranış Kazandırma ve İç Disiplin Geliştirme
 • Ayrılma Anksiyetesi (kreş - okula başlama sorunları)
 • Bağımlılık
 • İlişki Sorunları
 • Özgüven Problemleri
 • PENTA KOÇLUK EĞİTİM ve DANIŞMANLIK MERKEZİ