Biz Kimiz , Ne Yaparız ?

Penta Koçluk Eğitim Danışmanlık ve Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak, her danışan için 80 farklı envanter ve 16 farklı öğrenme stilini içeren, kişisel, akademik ve mesleki özelliklerini ortaya koyduğumuz, ayrıntılı bir yetenek analizinin ardından çıkan sonuçlar doğrultusunda izlenmesi gereken bir yol haritası belirlemekteyiz. Sonuçlar doğrultusunda belirlenen gereksinimlere göre yaşam kalitesini artıracak ve ihtiyaçları karşılayacak çözüm önerileri için bireysel danışmanlık, yetişkin danışmanlığı, aile danışmanlığı, çocuk-ergen-genç danışmanlığı kişisel ve sosyal ihtiyaçları karşılamak üzere seanslar düzenlemekteyiz. Ortaya konulan akademik ihtiyaçlar doğrultusunda, Öğrenci Koçluğu, Akademik Takviye Programı ve Etüt Programı düzenlenmektedir.

Tespit edilen mesleki ve kariyer rehberliği ile ilgili ihtiyaçların sağlıklı şekilde karşılanabilmesi için gereken çalışma ve seanslar görüşmeler doğrultusunda oluşturulmaktadır. Profesyonel Öğrenci Koçluğunda ise tüm bu kompleks yapı bütünsel olarak aktive edilmekte ve öğrencinin tüm yaşamsal alanlarına, doğru dokunuş için gerekli tüm çalışmalar yapılmaktadır. Tüm bu kompleks çalışmalar, belli bir strateji ve sistematik bir çalışma ile planlanmakta ve profesyonel yaklaşımla icra edilmektedir.
Hayatınıza doğru bir dokunuş için merkezimize bekleriz...

Misyonumuz

Uzman Kadromuz ile doğru, şeffaf, güvenilir ve etik değerlere uygun, çözüm odaklı hizmet vermektir.

 • Nitelikli eğitim için bireysel ve kurumsal etkili sistematik çözümler üretmek;
 • Rehberlik hizmetlerini daha bilimsel temelli gerçekleştirmek;
 • Rehberlik hizmetlerini tüm eğitim paydaşlarına yaygınlaştırmak;
 • Yeni nesil digital rehberlik hizmetlerine öncülük etmek
 • Vizyonumuz

  Sektörde öncü, hizmetinde örnek ve danışanların ilk tercih ettiği danışmanlık firması olarak, farklı, özgün, dinamik tavrı ve profesyonel kadrosuyla başarısını yükselterek daimi kılmaktır.

  Değerlerimiz

 • Sevgi
 • Bilgi
 • İlgi

 • PENTA KOÇLUK EĞİTİM ve DANIŞMANLIK MERKEZİ

  HİZMETLERİMİZ

  YETENEK ÖLÇÜMÜ TESTİ

  PENTA Psikolojik Test Sistemi ile 80 farklı ölçüm ve envanter, 16 farklı öğrenme stili ile bireyin yetenek ve yatkınlıkları ortaya konulur.

  PROFESYONEL KOÇLUK

  PENTA Öğrencinin potansiyelini ortaya çıkararak, kişisel farklılıklarını tanımlayıp, bireye özel sınav stratejisini belirler ve süreci yönetir.

  REHBERLİK SİSTEMİ

  Penta bireysel farklılıkları göz önüne alarak uygulanan özel yetenek testi sonucunda öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda bir yol haritası oluşturur.

  DİKKAT GELİŞTİRME OKUMA

  PENTA, öğrencinin dikkat dağınıklığı, dikkat salınımı ve dikkat bölünmesine yatkınlığı tespit edilip, geliştirilmeye yönelik sürec yönetilir.

  ETÜT PROGRAMI

  1.sınıftan itibaren öğrencilere, ders tekrarı ve yeni bilgilerde kalıcı öğrenmeyi sağlayabilmeyi hedefleyen etüt programı uygulanmaktadır.

  DİL PROGRAMI

  PENTA Öğrencilere yabancı dile yatkınlığı tespit edilerek, yabancı dili mümkün olduğunca etkin kullanmayı öğrenmeleri sağlanır.

  PENTA ÖLÇÜMLERİ

  Kişisel - Eğitsel - Kariyer Rehberlik Sürecinde Özgün Çözüm Ortağınız

  PENTA, öğrencilerimizin kişisel problem alanlarını belirleyerek ihtiyaç duydukları kişisel ve psiko-sosyal rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerini sunmak için geliştirilmiş, tamamen yerli, yenilikçi ve hızlı ölçüm araçlarıyla hiçbir okul sisteminin kullanamadığı zenginlikte bir rehberlik çalışma çerçevesi sunmaktadır.

  Koçluk Hizmetleri

  ÖĞRENCİ KOÇLUĞU
  AKADEMİK KOÇLUK
  KARİYER KOÇLUĞU
  YETENEK ÖLÇÜMÜ
  DİKKAT GÜÇLENDİRME ve OKUMA KOÇLUĞU
  ÖZEL DERS DESTEĞİ
  YAŞAM KOÇLUĞU

  PENTA KOÇLUK EĞİTİM ve DANIŞMANLIK MERKEZİ