YETİŞKİN PSİKOTERAPİSİ

Yetişkinlerde dönem-dönem sosyal problemler, kişisel problemler, takıntılar, korkular gibi baş gösteren psikolojik sorunlar yaşanmakta ve yetişkin danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Günlük hayatın getirdiği stres, eşler arası sorunlar, geçmişte yaşanan kötü tecrübeler bu günün psikoloji sorunlarının temelini oluşturmaktadır. Psikolojik sorunlar yaşayan yetişkinler ilk etapta bunu kabullenmemekte veya basit görmektedir. Kabullenme aşamasına gelindiğinde ise çoğu zaman sorun çok büyümekte ve tedavi süreci uzamaktadır. Bu nedenle yetişkin psikolojik danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak ve psikolojik destek almak için zaman kaybedilmemelidir.

Psikoloğa gitme kararının alınmasında gecikilmemeli, problem büyümeden halletme yoluna gidilmelidir. Psikologlarımız ilk etapta yetişkindeki sorunu tespit etmekte ve kişinin karakterine, sosyal yaşamına ve hedeflerine göre bir çalışma planlamaktadır. Çalışma sonunda birey normal yaşamına dönerek daha verimli ve daha kaliteli bir hayat sürmektedir.


PSİKOLOJİK SIKINTILAR NELERE YOL AÇAR?

Kötü giden kariyer yaşamı, Kişilik gelişim bozukluğu, İletişim/ilişki sorunları, Beden sağlığının bozulması, Mutsuz bir hayat, Özgüven eksikliği gibi yaşam kalitemizi düşüren durumlar yaşamamıza neden olur. Yetişkin danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak ve psikolojik destek almak için zaman kaybedilmemelidir. Duygu değişiklikleri, sosyal ve mesleki alanlardaki problemlerin aşılması için yapılan tüm çalışmalar yetişkin danışmanlık hizmetleri arasındadır.

PENTA KOÇLUK EĞİTİM ve DANIŞMANLIK MERKEZİ