ETÜT PROGRAMI

1.sınıftan itibaren öğrencilere, ders tekrarı ve yeni bilgilerde kalıcı öğrenmeyi sağlayabilmeyi hedefleyen etüt programı uygulanmaktadır

Öğrenciler okuldan çıktıktan sonra verilen ödevleri yapmaları ve ertesi günün derslerine hazırlanmaları gerekir. Eğitim sistemi oldukça değiştiği için de eskisi gibi öğrenciler artık anne ve babalarından fazla destek alamıyorlar ya da evde ders çalışacakları ortamı bulamıyorlar. PENTA öğrencilerin bu ihtiyacına en iyi cevap veren kuruluş olmuştur. Merkezimiz 1, sınıftan 8, sınıfa kadar olan öğrencilerin okul dışı saatlerini en verimli şekilde değerlendirecekleri mükemmel bir ortam sunuyor. Ancak pek çok ailenin etüt nedir konusunda fazla bilgileri olmadığını görüyoruz. Öncelikle şu bilinmelidir ki etüt özel ders değildir.

Etüt okul sonrası yine okul müfredatına uygun olarak yürütülen bir destek eğitimidir. Burada öğrenciler etüt öğretmeni gözetiminde derslerini ve ödevlerini yaparlar. Destek almak istediklerinde etüt öğretmeni onlara yardımcı olur. Öğrenci okulda verilen ödevleri, projeleri burada rahat bir ortamda hazırlayarak akşam evine daha mutlu ve huzurlu gidecektir. Evine geldiğinde yapacağı ödev kalmadığı için de ailesiyle daha mutlu ve eğlenceli zaman geçirme fırsatı olacaktır.

PENTA KOÇLUK EĞİTİM ve DANIŞMANLIK MERKEZİ