DİKKAT GELİŞTİRME OKUMA

Özel Psikolojik Testlerle öğrencinin dikkat dağınıklığı, dikkat salınımı ve dikkat bölünmesine yatkınlığı tespit edilip, periyodik olarak raporlandırılarak geliştirilmeye yönelik sürecin yönetilmesi noktasında PENTA’ nın Profesyonel Ekibi yanınızda olacaktır.

Bir sınav düşünün ki tam 3 saat sürüyor ve sınava girenlerden 3 saat boyunca aktif bir zihin isteniyor. Günümüzde uygulanan merkezi sınavlardaki soruların birçoğu dikkati ölçmektedir. Sorunun cevabı bir cümle içinde, paragraf içinde ya da grafik halinde verilir. Burada gözden kaçan bir rakam ya da bir sözcük cevabın yanlış bulunmasına neden olur. Bu nedenle gerek ders çalışırken gerekse sınavlarda sorulan okurken dikkati toplayarak ODAKLANMAK gerekir. Elinizdeki çalışma tam da bu amaçla; konsantrasyonu en üst seviyede tutmayı sağlamak önemlidir.

2. sınıftan itibaren tüm öğrencilerin dikkat ve okuma becerilerine yönelik bir çalışmayı sistem üzerinden takip etmek ve sonuçlandırmak verimli sonuçlar elde edilmesini sağlar.

. Öğrenciler, dikkat toplamada ne kadar başarılı iseler okul başarıları da o kadar yüksek olur. Dikkatini uzun süre toplayabiliyor ve odaklayabiliyorsa okuma becerisini geliştirir. Hızlı okumada bu beceriden sonra gelen bir faktördür.

PENTA KOÇLUK EĞİTİM ve DANIŞMANLIK MERKEZİ